Lazer Epilasyon

İstenmeyen yütlerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu "LAZER EPİLASYON" dur. Lazer epialsyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melenin pigmenti tarafından emici özelliğe sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan işlemler sayesinde lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Lazer Epilasyon Kıllara Nasıl Etki Eder?

Lazer epilasyon ile kıl kökü imha edilirken, hedef seçici olarak ısıtma yaparak kıl köklerinde hücrelerin yakılarak hasara uğramtılmasıdır. Kıl kökü tarafından emilen enerji ısıya döüşerek kılın kök hücresini tekrar büyümeyecek biçimde tahrip eder. Milisaniyeler içinde cilde uygulanan lazer ışını, cilt hücrelerine zarar vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilir.

Tedavi esnasında tüylerin büyüme aşamaları olan anajen, katojen veya telojan fazları tedavi açısından önemlidir. Lazer epilasyon uygulaması esnasında kılların farklı evrelerde olması, kalıcı ve kesin neticenin ortalama 4 - 6 seans sonrası alınmasının gerekçesidir. Lazer ışınının uygulama süreleri ve dozları kişinin cilt tonu ve yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Lazer Epilasyon Erzurum
Lazer Epilasyon Erzurum
Lazer Epilasyon Erzurum