Kirpik Perması

En güzel gözler ve en güzel bakışlar için bazen küçük dokunuşlar gereklidir...

Kirpik perması özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakım işlemidir. Kirpik perması yaklaşık oalrak 40 - 50 dakika sürmekte olup, kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturur. Kirpikler vücudun en zor şekle giren tüyleri arasındadır.Bu nedenle perma yapılmaksızın istenilen kavise erişmesi bir hayli zor olabilmektedir.

Kirpik perması nasıl yapılır?

Yaklaşık 1 saat süren kirpik perması işleminde kirpik uzunluğuna göre bigudş seçilir. Eğer daha küçük bir bigudi seçilirse, kirpikler çok fazla kıvrılabilir. Bİgudilerin kendinden yapışma özelliği vardır. Eyeliner sürülen bölgeye yapıştırılır. Kirpikleri bigudiye yapıştırmak için ise yapıştırıcılardan yardım alınır. Kirpiklerin bigudiye yapışması gerekir. Böylelikle kirpik permasının ilke aşaması bitirilir. İkinci aşama için ilaçlar vardır. Bu ilaçlar kirpiğe sürülür., kirpikleri sabitlemek için kullanılır. İlacı sürdükten sonra hava ile temasını kesmek için streç filmle üzeri kapatılıp 15 dk bekletilir. Ardından suyla ıslatılmış bir pamukla kirpikler temizlenir. Ardından ikinci ilaç sürülür. Parmanın ikinci ilacı kirpiklerin kıvrık olmasını sabitlemeye yarar. Bunu da sürdükten sonra üzeri tekrar kapatılır. 15 dk daha beklendikten sonra kirpikleri bigudiden ayırırken kirpiklere zarar verilmemesi gerekir.

Kirpik perması ne kadar süreyle kalıcıdır?

İlk defa ypıldığında ortalama 30 ile 45 gün, ikinci ve üçüncü uygulamada ise 60 ile 90 gün arasında değişiklik gösterebilir.

Kirpik Perması Erzurum
Kirpik Perması Erzurum
Kirpik Perması Erzurum